Jdi na obsah Jdi na menu
 


VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY - Věžky, okr. Kroměříž

II. cena/462 b., Nos 4 (počet bodů na I. cenu, ale limitní "1" z klidu před zvěří pernatou)

VZ Memoriál Josefa Venhody - Třebíč

II. cena/420 b., Nos 3, NEJLEPŠÍ BARVA (počet bodů na I. cenu, ale limitní "1" na ohrádce)

LESNÍ ZKOUŠKY - 3.10.2009 - Velké Popovice, okr. Praha - východ

II. cena/226 b., Nos 4 (počet bodů na I. cenu, ale limitní "2" z barvy - II. cena)

LESNÍ ZKOUŠKY - 26.7.2009 - Troubelice, okr. Olomouc

II. cena/224 b., Nos 4, 2. místo, Nejlepší ohrádka (počet bodů na I. cenu, ale limitní "2" na barvě - II. cena)

SPECIÁLNÍ ZKOUŠKY Z VODNÍ PRÁCE - 27.7.2009 - Popovice, okr. Uh. Hradiště

I. cena/100 bodů, VÍTĚZ ZKOUŠEK

VŠESTRANNÉ ZKOUŠKY OHAŘŮ - 20.-21.9.2008 - Vracov, okr. Hodonín

III. cena/418 b., Nos 4 (počet bodů na I. cenu, ale limitní body na vodě znamenaly III. cenu)

LESNÍ ZKOUŠKY OHAŘŮ - 2.8.2008 - Zlín

III. cena/218 b., Nos 4 (počet bodů na I. cenu, ale "0" z vlečené lišky nás odsunula do III. ceny)

Po delší zkouškové odmlce jsme se s nervozitou připravovaly na LZ. Budíček v pět hodin ráno (spát jsem šla celá nervózní ve 2 ráno!), a rychle ještě do honitby pořádně vyvenčit a pocvičit aspoň šoulačku. Ke zkouškách nastoupilo 12 psů, rozdělených do 3 skupin; stupeň rozkladu zvěře odpovídal opravdu letním teplotám. Celými zkouškami mi byl obětavým pomocníkem a vůbec technickým zázemím Lukáš - potenciální zájemce o štěně po Boře, bez něj bych to jen těžce zvládala, protože jsem tam byla s Borou sama. Teď k samotným disciplínám: jako první ohrádka s liškou - tady jsem to Boře pokazila já svou přehnanou nervozitou a neohrabaným zacházením s flintou na rameni - Bora lišku neudržela a pustila ještě před usednutím, padl další povel - tudíž "3" (zde vypadli 2 psi). Klid na stanovišti - Bora volně odložená, klidná "4". Následovaly vlečky - kámen úrazu! První vylosovaný vůdce rozhodl, že se nejdřív bude dělat liška, až pak zajíc. Bora bohužel překvapivě na lišce zklamala. Ikdyž stopu vlečené lišky vypracovala výborně, odmítla ji přinést - "0". Malou útěchou mi může být, že ze zbylých 10-ti psů byli stejně, tedy nulou, hodnoceni celkem 4 psi, což je dost velké procento! Na všech ostatních disciplínách pak Bora pracovala opravdu moc pěkně a následovaly samé "4" až opět u dohledávky lišky ji cestou neudržela, pustila a odmítla znovu vzít - padl další povel a malá "2" nám pokazila průměr jinak samých malých "4" z přinášení na výslednou "3" (tato těžká a obzvláště zaležená liška zkazila průměrnou známku z přinášení tentokrát většině psů). Jako poslední nás čekala šoulačka a barva - mnou hodně obávané disciplíny. Tady na sobě Bora "zapracovala" a příjemně překvapila nejen mě, ale i pány rozhodčí. Slova "tak má vypadat šoulačka" před ostatními zkušenými vůdci, kteří měli snížené známky za rychlou chůzi a špatné vnímání času a vdáleností (místo 5 minut třeba jen 3, místo 50-ti kroků jen 30 apod.) a samozřejmě chování odložených psů, mi zněla velmi libě ;-). Taktéž barvu Bora vypracovala nádherně (zatím jako vodič) - šla nosem přímo po stopě, ani rychle, ani pomalu - tak akorát :-). Měla jsem jen týden na odnaučení jejího hledání všeho vysokým nosem, což není výhodné jak na barvě tak na vlečkách - a podařilo se. Jen ta vlečka s liškou mě obzvlášť mrzí, protože vše nasvědčovalo tomu, že ji bezchybně přinese, jak to v posledních dnech před zkouškama předváděla. Prostě smůla, příště snad bude víc toho pověstného zkouškového štěstí. V každém případě flintu do žita nehážu - vyčistím a uložím ji do skříně, bude potřeba při dalších zkouškách :-)

KLUBOVÉ PODZIMNÍ ZKOUŠKY - 6.10.2007 - Vracov, okr. Hodonín

I. cena/297 b., Nos 4, VÍTĚZ ZKOUŠEK, CACT

Po předchozích absolvovaných PZ jsem si nebyla jistá ničím. Jen jsem si říkala, ať si zrovna na těchto zkouškách, pořádaných KCHVO, netrhneme moc velkou ostudu. A naše předsevzetí se splnilo - o ostudě nemohla být řeč. Ač v nevelké konkurenci se Bora stala vítězkou těchto zkoušek. Škoda jen, že nebyla srstnatá.....Větší radost (a reklamu) Bora svému chovateli udělat nemohla, nejenže se vrátila na "místo činu" - tedy do svého rodiště a vyhrála zde klub. zkoušky, které právě chovatel p. Mrkývka organizoval, ale bylo jen to 3 týdny poté, co vyhrála i Speciální výstavu výmarských ohařů.

Tabulka a foto

 

PODZIMNÍ ZKOUŠKY - 22.9.2007 - MS Bořenovice-Tučapy, okr. Kroměříž

I. cena/246 b., 10. místo, Nos 3

Narozdíl od ZV, jsem si říkala, že vlastně není důvod být přehnaně nervózní, že to nějak (dobře) dopadne. Navíc jsem Boře opravdu věřila, měly jsme perfektně nacvičené. Opak byl pravdou. Dodnes nevím, co bylo příčinou, co bylo špatně, ale Bora zkrátka stávkovala, hrklo jí v kebulce nebo nevím co...... Společný hon paráda (měla i "4" z vystavování), ale pak přišel na řadu aport teplé srstnaté - zajíce. KATASTROFA! Začala ho přežvykovat, padly další dva povely - tedy známka "2" a pak už se to s náma a s tím zajícem vezlo.... Naneštěstí jsme ještě ke všemu byly na řadě první ve skupině. Nervozita narostla do neuvěřitelných rozměrů!!  Po disciplíně "dohledávka pohozené srstnaté" jsem okamžitě chtěla jet domů, ale všichni mě přesvědčovali, ať to nevzdávám, a tak jsme v té frašce pokračovaly s tím, že pokud to bude II. či III. cena, tak to do PP zapsat nechci. Abych to zkrátila, tak Bora sice s odřenýma ušima (a já prsama) jsme se nevim jak, ale vešly do I. ceny........

Tabulka 1

 

ZKOUŠKY VLOH - 20.5.2007 - Slavkov, okr. Uh. Hradiště

I. cena/221 b., 2. místo ve skupině ohařů, Nos 4

Neumím popsat, jak moc jsem byla nervózní už min. měsíc před těmito vůbec prvními psími zkouškami. V noci jsem se opravdu budila hrůzou, že Bora nezadaunuje a v lepším případě bude jen štvát popř. dokonce uloví zajíce!!!!! Skutečné překvapení nás ale teprve čekalo... Při nástupu četli jednotlivé vůdce se psy - a myslela jsem, že se sesypu - nás jednoduše nejmenovali a to jsem napočítala plný počet psů ve skupině ohařů! Ještě k tomu to byl poslední termín ZV v sezoně, na které jsem mohla jít! Nakonec vše dobře dopadlo - přiřadili nás sice jako poslední do skupiny malých plemen a posuzoval nás všestranný rozhodčí - starší pán, působil jako morous a byl docela odměřený, ale když viděl, jak jsem nervózní a že je to můj 1. pes a 1. zkoušky, tak se mnou měl slitování. Nakonec byl z Bory nadšený hlavně proto, že ji poslal po čerstvé stopě zajíce, kterého ona ovšem neviděla, a stejně hlásila jak urvaná narozdíl od všech těch teriérů a jezevčíků, kteří z hlasitosti měli jedničky nebo dokonce nuly! Teď mě mrzí, že jsem jí to nenechala zapsat do PP, ale tenkrát jsem nevěděla, že se to píše.

Tabulka 1

 

JARNÍ SVOD - 6.5.2006 - Střílky, okr. Kroměříž

Počasí tehdy moc nepřálo, pršelo, byla zima a foukal nepříjemný větr. Náladu nám ale zvedlo nečekané setkání s dalšími třemi výmary, které už jsme více či méně znaly: Hunter (Hanťour z Bystřice p. H.) a dále fenky Bára a Brita od Škaredé jedle.

Hodnocení a Foto