Jdi na obsah Jdi na menu
 


VRH D

31. 10. 2013

Stejně jako u vrhů předchozích je matkou naše 8-letá vynikající česká pracovní a několikanásobně všetranně upotřebitelná fena *BISS CH BORA ZE SKŘIVOLÁNŮ*, která svůj velký pracovní potenciál, temperament a zároveň vyrovnanou nekonfliktní povahu předává svým potomkům rozesetým nejen po ČR, ale i na Slovensku, v Polsku a Německu.

BORA je aktivně lovecky využívána, ostatně jsme si ji pořizovali právě kvůli myslivosti. Ze 21 dosud odchovaných jedinců je 19 lovecky vedeno a využíváno! Bora vyniká především při práci na poli, nedocenitelné je její rychlé a vytrvalé hledání, dobrá ovladatelnost a společně s výborným nosem spolehlivost při dalekých dohledávkách. Excelentně pracuje na vodě!

Ač jsem neměla velké výstavní ambice, na své 4. výstavě v pouhých 22 měsících (mezitřída) v konkurenci 120 jedinců se stala absolutní vítězkou speciální výstavy VO a získala titul BISS. Je šampionkou ČR a čekatelkou CH Maďarska a Slovenska.

BORA je fenka středně silné kostry a ideální výšky s krásně utvářenou hlavou a elegantním krkem. Má hluboký hrudník, horní i spodní linie včetně hřbetu a úhlení jsou korektní. Nejvíce Bora zaujme svým krásným elegantním pohybem a také světlou barvou srsti.

Tento vrh je jedinečný tím, že se jedná o čtvrtý a poslední vrh této feny a zároveň první vrh mladého téměř 3-letého psa *BIS BISS r.WW´13 ATREY FOREVER HERO OF DIAM WEIM* alias "REY".

Rey je také všestranně upotřebitelný pes, jehož doménou je polní práce, kde ukazuje výborné vlohy předávané špičkovými pracovními psy z Ameriky, Anglie a neméně i z České republiky, kteří vévodí jeho rodokmenu. Je krása pozorovat jej při hledání, následném vystavení s mnohdy dlouhým a pomalým postupováním zakončeném perfektními klidy jak před zvěří pernatou, tak srstnatou!

Na základě zaslouženého výsledku všestranných zkoušek pořádaných Klubem chovatelů výmarských ohařů se REY ve věku 2 a půl roku s počtem 485 bodů nominoval na Memoriál Richarda Knolla 2014!! Kdo viděl jeho práci na poli, jistě mi dá zapravdu, že se na vrcholné soutěži neztratí. Budeme držet pěsti!

V kombinaci práce & exteriér se jedná o nejúspěšnějšího chovného psa v ČR vůbec neboť na poli výstavním dosáhl v roce 2013 nejvyšších možných úspěchů - kromě absolutního vítěze klubové výstavy (BISS) je i absolutním vítězem mezinárodní výstavy v Litoměřicích (BIS) a rezervním světovým vítězem v Budapešti 2013 (res. WW´13). Výstavní tažení roku 2013 se mu podařilo se ctí ukončit na mezinárodní výstavě v Praze, kde se po oba výstavní dny stal nejkrásnějším psem VII. skupiny (ohaři) a pyšní se tak dvojnásobným titulem BIG!

To, že REY v již tak mladém věku ukazuje své exteriérové kvality, ať už na výstavách klubových, národních, mezinárodních či na výstavě světové, jistě není náhoda.

REY je mohutnější pes silné kostry, s perfektními liniemi a rovným hřbetem. Jeho krásná hlava s elegantním krkem doplňují jeho celkovou harmonickou stavbu těla. Nejvíce REY vyniká při bezchybném prostorném elegantním pohybu.