Jdi na obsah Jdi na menu
 


První srneček

30. 6. 2007

Ani ne po měsíci jsem opět přijala pozvání do téže honitby v Jesníkách, ovšem tentokrát mi dělal dozor můj velmi dobrý kamarád - Pavel.

Už si to moc nepamatuju, ale mám za to, že po chvilce strávené na kazatelně nám přišly nějaké srny se srnčaty, ale to pro mě jaksi nebylo podstatné. Pak Pavel ze své strany zaregistroval přicházet velmi opatrně nějakého srnce. Dával si načas, pořád "jistil", ale nakonec přeci jen přišel. Mezitím jsem dostala do ruky flintu - tentokrát kulobrok ráže 7x57 R. Jenomže první věkovka to od pohledu nebyla ani náhodou! Pavel tipoval III. věk. kategorii, zhruba 5-6 let. Nicméně Pavel ono srnce ohodnotil jako "vysoce odstřelového" a "takový srnec sa prostě nepůšťá" a "střílej!" Nakonec že teda střílet budu a jala jsem se mířit. Jenomže srnec ne a ne si pěkně stoupnout. Buď byl nakoso, že bych ho prostřelila snad po celé délce, nebo pořád popocházel (až tolik jsem si jako střelkyně nevěřila) nebo byl mezi srnama nebo mezi stromy...... až nám po půl hodině zmizel v kapradí.... Chudák Pavel měl za tuto jedinou čekanou asi 6 infartových záchvatů! Jenomže já jsem byla tak nějak klidná, prostě jsem věděla, že si ho ten den střelím. A taky že jo. Srnec se vrátil, ale už se šeřilo a tak jsem měla poslední šanci. Stál sice trochu dál mezi stromy, prakticky jsem z něj viděla jen část krku a přední běh, tak jsem zamířila těsně za něj a vystřelila. Srnec se na místě svalil. Nad srncem pak proběhla nezbytná ale moc hezká ceremonie. Jen škoda, že si z ní skoro vůbec nic nepamatuju - zážitek to byl pro mě opravdu silný.....a pro Pavla jistě taky....... :-)

Preparace jsem se tentokrát pod dozorem dalšího kamaráda myslivce Ladi ujala sama. Teda strávila jsem tím skoro celý den!, ale výsledek stojí za to. Posuďte sami viz. fotogalerie.

 

Náhledy fotografií ze složky První srneček